Watercolor Plants

סופרים מספרים מדע

סדרת מפגשים קסומה

בין סופרי ילדים אהובים למדעניות ומדענים סקרנים

מאי-יוני
2022

logo_gahlilit-01.png

האם לדינוזאור
יש כינים?

אנו שמחים להזמין אתכם לסדרת מפגשים מיוחדת במינה, שבה יקיימו סופרי ילדים שיחה אישית, אחד-על-אחד ובגובה העיניים, עם מדענים ומדעניות ממכון דוידסון לחינוך מדעי.

 

בואו להכיר את הסופרות והסופרים, לשמוע חוויות מאחורי הקלעים ובעיקר - לגלות את הקשר בין הסיפורים שכבשו את כולנו לבין נפלאות המדע ומסתוריו.


שימו לב: השנה ייערכו המפגשים במכון דוידסון, ומפגש אחד ייערך בזום.

כיצד פותרים תעלומה בלשית?

למי? מתי? איפה? כמה?

  • מיועד לגילי 6 עד 13 (גם גדולים סקרנים מוזמנים)

  • המפגשים מתקיימים בימי שלישי בשעות אחר הצהריים והערב (מפגש אחד ביום ראשון),
    במהלך חודשים מאי-יוני 2022

  • ניפגש במכון דוידסון לחינוך מדעי, רחובות

  • מחיר למפגש 40 ₪ (אפשר להזמין גם סדרה של כמה מפגשים בהנחה!)

גילי
9-6

האם לדינוזאורים היו כינים?

הסופר מאיר שלו במפגש עם המדענית ורד שפירא. במפגש נכיר את החיים הסודיים של הכינים! נגלה יחד: מה זה אומר להיות טפיל? האם לדינוזאורים היו כינים? והאם הכינה נחמה באמת עשתה קפיצות ראש או שמדובר בסתם האשמות שווא? הצטרפו למפגש מסעיר ומסקרן.

 סופרים מדע-06.png
תאריך: 22.5.22 | שעה: 17:30

logo_gahlilit-01.png

The End!

האירוע הסתיים.

נתראה במפגש הבא!

על הספר: 

על הספר: 

על ראש של ילד קטן יש ביצה קטנה, קטנטנה. ממנה יוצאת נחמה הכינה למסעות והרפתקאות משעשעות ומרתקות, שכדאי לכם מאוד לקרוא.

הסופר מאיר שלו מאיר שלו הוא סופר ופובליציסט ישראלי, יליד 1948. מחברם של רומנים מהווי ארץ ישראל וספרי ילדים, ובעל טור שבועי בעיתון "ידיעות אחרונות". כמה מספרי הילדים שלו עובדו לתיאטרון והוא אף זכה בפרסים ובתארי כבוד על פועלו רב השנים.

הסופר מאיר שלו

המדענית ורד שפירא היא ביולוגית ומפתחת תוכן מדעי במכון דוידסון לחינוך מדעי, חובבת חיות בעלות שש רגליים שקוראים להן נחמה, מתגרדת מקצועית ובעלת מתכון סודי לתכשיר נגד כינים.

 המדענית ורד שפירא

גילי
13-7

כיצד יכול המדע להילחם בכוחות האופל?

גילי בר-הלל סמו, המתרגמת של סדרת ספרי הארי פוטר, במפגש מכושף במיוחד עם המדענית ורד שפירא. במפגש נכיר חיות פלא בעלות גלימות היעלמות, נתנסה בלחשים ובקסמים מדעיים, ונגייס את כוחו של המדע כנגד כוחות האופל!

 סופרים מדע-06.png
תאריך: 24.5.22 | שעה: 18:30

עיצוב: סטודיו פיני חמו | איורים: מרי גרנד פרה

logo_gahlilit-01.png

The End!

האירוע הסתיים.

נתראה במפגש הבא!

על הספר: 

על הספר: 

הסיפור על הילד היתום המוזנח שמגלה שהוא בעצם קוסם ומתוודע לעולם סודי עשיר של קוסמים ומכשפות, הצית דמיונות, שבה לבבות והוליד תת-תרבות שלמה ושוקקת. סיפורו של הארי פוטר התפרש על פני שבעה ספרים, עובד לסדרת סרטים שוברי קופות והוליד עוד שלל עיבודים לתיאטרון ולקולנוע, סדרת בת וספרי עזר שונים ומשונים.

המתרגמת גילי בר-הלל סמו  נולדה בירושלים, גדלה בין ישראל לארה"ב וכעת מתגוררת ועובדת בתל אביב. כילדה הייתה תולעת ספרים ובבגרותה חיפשה דרך לייבא ולקדם עבור הקוראים בעברית ספרים אהובים מילדותה. היא עבדה כעורכת ספרי הילדים בהוצאת כתר, ייסדה את סדרת הנוער בהוצאת גרף (ספרי פרסי ג'קסון ועוד) ולפני כעשור הקימה הוצאת ספרים משלה, הוצאת עוץ. במקביל תרגמה עבור מגוון הוצאות ספרים בארץ קלאסיקות נוער כגון סדרת הארי פוטר, מהדורות מוערות של "פיטר פן" ו"הקוסם מארץ עוץ", את "מרי פופינס", "101 דלמטים", "נעלי בלט" ועוד.

 המתרגמת גילי בר-הלל סמו

המדענית ורד שפירא היא ביולוגית ומפתחת תוכן מדעי במכון דוידסון לחינוך מדעי, מומחית לחיות פלא והיכן למצוא אותן, בעלת משתלה לגידול דודאים, וחובבת כלבים בעלי שלושה ראשים

 המדענית ורד שפירא

גילי
13-7

איך פותרים תעלומות בלשיות ואפילו מדעיות?

הסופר מיכאל אבס במפגש עם המדענית ורד שפירא. במפגש נלמד איך להפוך לבלשים, לפתור חידות ולגלות תגליות. כל זאת בעזרת שימוש בכלים מדעיים כגון: שאילת שאלות, הסקת מסקנות והפרכת השערות. כי בעצם כל תגלית מדעית היא סוג של תעלומה בלשית!

 סופרים מדע-06.png
תאריך: 31.5.22 | שעה: 18:30

logo_gahlilit-01.png

The End!

האירוע הסתיים.

נתראה במפגש הבא!

על הספר: 

על הספר: 

מפקד המשטרה וחבורת הילדים מנהלים חקירה בעקבות האויב החדש: איש מוזר למראה וחובב שעונים שהגיע מארץ רחוקה. האם הם יצליחו לפצח חקירה של נבל-על? ומה כל כך מיוחד בשעון שלו? "משחקי בילוש" היא סדרת ספרי מתח ובלשים לילדים, בהם כל פרק מסתיים בתעלומה שעל הקוראים לפתור ולקדם בעצמם, עד שמגיעים לסוף המפתיע!

הסופר מיכאל אבס  יליד 1982, בוגר אוניברסיטת בר אילן במדעי המדינה ותקשורת. כתב 16 ספרים, חלקם לגיל הרך וחלקם לגילי בתי הספר היסודיים. התפרסם במיוחד בסדרת הספרים שכתב "משחקי בילוש". עורך מפגשים לילדים המבוססים על הסדרה בספריות הציבוריות ובבתי ספר בכל רחבי הארץ.

 הסופר מיכאל אבס

המדענית ורד שפירא היא ביולוגית ומפתחת תוכן מדעי במכון דוידסון, חובבת טבע, מסתורין, תעלומות מדעיות וחידות בלשיות.

 המדענית ורד שפירא

גילי
12-8

מה הקשר בין קסמים למדע?

המתרגמת גילי בר-הלל סמו והמדענית אורית קאופמן מזמינות את כולכם להצטרף למסע מופלא אל ארץ עוץ, שם נפגוש את הקוסם הגדול, נגלה את הסודות שמאחורי קסמים מדעיים ונחקור אורות וצבעים!

 סופרים מדע-06.png
תאריך: 7.6.22 | שעה: 17:30

המהדורה המוערת בהוצאת אריה ניר

logo_gahlilit-01.png

The End!

האירוע הסתיים.

נתראה במפגש הבא!

על הספר: 

על הספר: 

הספר "הקוסם מארץ עוץ", שכתב פרנק באום ושאותו אייר ו"ו דנלסאו, הוא אחד הקלאסיקות הגדולות של ספרות הילדים. הספר זכה לאינספור עיבודים לתיאטרון ולקולנוע, כשהידוע בהם הוא הסרט משנת 1939 בכיכובה של ג'ודי גרלנד, שהפך גם הוא לאחד מסרטי הפנטזיה הגדולים של כל הזמנים. מה שלא הרבה יודעים, הוא שפרנק באום כתב לסיפור עוד 13 ספרי המשך!

המתרגמת גילי בר-הלל סמו  נולדה בירושלים, גדלה בין ישראל לארה"ב וכעת מתגוררת ועובדת בתל אביב. כילדה הייתה תולעת ספרים ובבגרותה חיפשה דרך לייבא ולקדם עבור הקוראים בעברית ספרים אהובים מילדותה. היא עבדה כעורכת ספרי הילדים בהוצאת כתר, ייסדה את סדרת הנוער בהוצאת גרף (ספרי פרסי ג'קסון ועוד) ולפני כעשור הקימה הוצאת ספרים משלה, הוצאת עוץ. במקביל תרגמה עבור מגוון הוצאות ספרים בארץ קלאסיקות נוער כגון סדרת הארי פוטר, מהדורות מוערות של "פיטר פן" ו"הקוסם מארץ עוץ", את "מרי פופינס", "101 דלמטים", "נעלי בלט" ועוד. בר-הלל חוקרת כבר שנים את תולדות ארץ עוץ, וברשותה אוסף של כ-300 ספרים הקשורים לסדרה.

 המתרגמת גילי בר-הלל סמו

המדענית אורית קאופמן מפתחת פעילויות לילדים במכון דוידסון. אוהבת לעוף לארצות קסומות, לפגוש מכשפות וקוסמים והכי הכי אוהבת לחזור הביתה.

 המדענית אורית קאופמן

גילי
13-7

לאיזה חתול בעולם יש כוחות על?

הסופרת מאירה ברנע-גולדברג במפגש עם המדענית יהל עצמון. במפגש נגלה את המדע שמאחורי כוחות-העל של החתול כראמל וגם: נשמע איך סופרים מתמודדים עם דמויות שאוהבות מדע ונגלה מה עושים כשיש ניסויים מדעיים שמצליחים וכאלה שפחות. במהלך המפגש נערוך יחד ניסויים, נערבב יחד רעיונות ונגלה שכמו בספרות כך גם במדע: יש מקום לכולם ולכולן!

 סופרים מדע-06.png
תאריך: 17.5.22 | שעה: 19:30
שעה: 19:30

logo_gahlilit-01.png

The End!

האירוע הסתיים.

נתראה במפגש הבא!

על הספר: 

על הספר: 

זהו סיפור על שלושה אחים שקיבלו בירושה שלוש טבעות קסם מדוד עשיר ומסתורי. זהו גם סיפור על מנהלת משק בית ערמומית ועל יתומה חמודה ופטפטנית. אבל זה גם סיפור על החתול כראמל, שאיתו כל סיפור הופך להרפתקה!

הסופרת מאירה ברנע-גולדברג היא סופרת, עורכת ספרותית, מרצה ומנחת סדנאות כתיבה. זוכת פרס דבורה עומר לספר נוער מצטיין. למאירה יש אלרגיה לחתולים, אבל זה לא מפריע לה לכתוב עליהם ספרים ולאהוב אותם מרחוק. גרה בפתח תקווה עם בעלה ובנם.

הסופרת מאירה ברנע-גולדברג

המדענית יהל עצמון היא בעלת תארים בביולוגיה, בכימיה ובעיצוב תעשייתי. בשש השנים האחרונות עוסקת יהל בחינוך מדעי במכון דוידסון לחינוך מדעי. בין תפקידיה: מורה וירטואלית בתוכנית ״כימיה ברשת״, ראש תוכנית ״מדע ומתמטיקה אונליין״, ובשנה האחרונה, ראש תחום יסודות במכון.

 המדענית יהל עצמון

הפרויקט מוקדש לזכרו של חנן בר-און, שידע טוב מכולם לחבר בין דברים שאינם קשורים לכאורה, ולמצוא בהם את הסיפור.

"סופרים מספרים מדע" הוא חלק מפרויקט "גחלילית", ובאמצעותו אנחנו במכון דוידסון שואפים לשלב באופן ייחודי את אהבת הספר עם אהבת המדע, ומקווים שבכך נוכל לפתוח פרק נוסף במשימתנו לחבר אנשים - למדע.